Kulturális szolgáltatásmenedzsment képzés indult a kultúra területén dolgozó szakemberek részére

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Igazgatósága  2020. május 27-én elindította 60 órás szakmai továbbképzési programját a (Művelődő közösségek Észak-Magyarországon) elnevezésű EFOP-3.7.3-16-2017-00148 azonosítószámú  projekt keretében Kulturális szolgáltatásmenedzsment képzési csoporttal.

 

A képzés – a rendkívüli járványhelyzetre való tekintettel online térben –  hat  alkalommal, szerdai napokon kerül megvalósításra a Nemzeti Művelődési Intézet által működtetett távoktatási felületen keresztül 17 fő részvételével.

A képzés közművelődési intézmények és szervezetek hatékony szolgáltatási rendszerének néhány fontosabb információját foglalja össze közművelődési vezetőknek és szakmai munkatársaknak. A képzésben hat témakör szerepel, az első online órát Dr. Herczeg Judit a Debreceni Egyetem adjunktusa, kulturális szociológusa tartotta meg helyi társadalom és kultúraismeret témakörben. Általános képet mutatott be a magyarországi társadalmi trendekről, ezáltal a résztvevők nem csak a helyi, hanem az országos tendenciákat is megismerték. Érdemes ezen statisztikákat a saját településük vonatkozásában is áttekinteni, pontosítani, hogy azonosítsák a településük aktuális jellemzőit.

A második képzési napon a közművelődés jogi szabályozásának és intézményrendszerének aktuális állapotát mutatta be Szedlacsek Emília, a Nemzeti Művelődési Intézet szakmai igazgatója, mivel az elmúlt pár évben jelentős változások zajlottak ezen a területen.

Fontos, hogy szakmánkban pontosan használjuk a szakmai kifejezéseinket, pontosan és egységesen értelmezzük a jogszabályi lehetőségeket és kötelezettségeket. A harmadik, negyedik és ötödik nap a közművelődési szolgáltatások alapját jelentő dokumentációs rend és ehhez kapcsolódó tevékenységrendszer hatékony kialakítását segíti. A hatodik, szintetizáló napra jó gyakorlatok bemutatását tervezzük, és tökéletesíthetjük a saját jó gyakorlatunk bemutatásának módszertanát.

 

Barna Attila

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.