Folytatódik a településjárás Nógrád megyében

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Nógrád Megyei Igazgatóság

 

A Közművelődési Foglalkoztatási és Képzési Program keretében Nógrád Megyében 78 település kapcsolódott be a leendő közművelődési szakemberek képzését és foglalkoztatását biztosító programba melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogat. A Nemzeti Művelődési Intézet Nógrád Megyei Igazgatóságának munkatársai településjárás keretében, a szakmai képzés megkezdése előtt, a programban részt vevő minden közművelődési asszisztenst meglátogatnak munkavégzése helyszínén.

A megyei igazgatóság januárban megkezdett körútja során eddig 34 településen látogatták meg a programban résztvevő kollégákat. Decemberben az első képzési napon rövid ismerkedésre volt lehetőség ezért is döntöttek a településjárás mellett az igazgatóság dolgozói, hogy munkavégzés közben is ismerkedjenek a leendő közművelődési szakemberekkel.

A program indulását követően heti rendszerességgel kapnak módszertani feladatokat a közművelődési asszisztensek. Ennek ellenőrzése kapcsán már napi telefonos kapcsolat alakult ki a kollégákkal. Most a személyes találkozások alkalmával lehetőség nyílt arra is, hogy egy-egy feladatot átbeszéljünk, ötletet kapjanak azok megoldására, illetve bemutathatják a településen végzett munkájukat is.

A kollégák kiemelték, hogy a kapott heti módszertani feladatok elvégzésével sok hasznos információt kapnak ők is a településükről, helyi kapcsolatokat tudnak építeni, és a helyi sajátosságok megismerésével ötleteket gyűjtenek munkájukhoz.

A látogatások során azt tapasztaljuk, hogy a leendő szakemberek lelkesen fogtak bele a települési munkába. Nógrádsipeki kolléganőnk Rózáné Kelemen Éva, már a település online farsangját készítette elő ott jártunkkor. A Csitáron dolgozó Várkonyi Ágnes az iránt érdeklődött, hogy mi a módja a helyi érték megyei értéktárba történő felterjesztésnek. Nógrádmarcali kollégánk, Pelyhe István, a településen élők kulturális igényeinek megismerésére kérdőívezett a településen, melynek eredményére építve tervezi a helyi közösség aktivizálását, megerősítését. A nógrádmegyeri Királyné Mulyad Klaudia az idősekkel tartja a kapcsolatot, online rajzversenyt szervez az iskolásoknak. A Litkén dolgozó Kovács Noémi a hátrányos helyzetű középiskolásoknak az online oktatásban való részvételhez nyújt segítséget, Dian Katalin Béren az óvodások részére tart néptánc oktatást.

A látogatások során lehetőség volt több településen is találkozni a polgármesterekkel, jegyzőkkel így szó esett a helyi közművelődési rendelet aktualizálásáról, a szolgáltatási terv készítésének határidejéről és a közelgő statisztikai adatszolgáltatási kötelezettségről is.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.