Felvételi ponthatárok – várunk Téged is a közösségszervező szakra!

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Nógrád Megyei Igazgatóság

A felsőoktatási ponthatárokat július 22-én, csütörtökön este hirdették ki az idén felvételiző diákok számára. Salgótarjánban, immár – egy év kényszerszünet után – 6. alkalommal volt pontszám váró parti a város Fő terén.

A Pont Ott Partin a felvételizőkkel megtelt téren fellépő énekesek sokasága oldotta a várakozás feszültségét, valamint mellettük több, a továbbtanulásban is érdekelt szervezet is kitelepült a térre.     A Nemzeti Művelődési Intézet Nógrád Megyei Igazgatósága tájékoztató anyagokkal, továbbtanulási plakátokkal, szórólapokkal, kiadványokkal teli standját számos érdeklődő kereste fel az este folyamán.

A közművelődési felsőoktatási területen 2016-ban újjászervezett, elsőként 2017-ben elindult közösségszervezés alapszakhoz három szakirány kapcsolódhat:

  • a kulturális közösségszervező a közművelődési szervezetek és intézmények,
  • az ifjúsági közösségszervező az ifjúsági szervezetek és intézmények,
  • a humánfejlesztő pedig a felnőttképzési szervezetek és intézmények

keretében látja el a tervező, szervező, irányító feladatokat.

„Az alapképzési szak célja kulturális, humán, közösségi alapú társadalom- és gazdaságszervező munkát végző közösségszervező, közösségfejlesztő szakemberek képzése, akik el tudják látni művelődési, egyházi, civil, vállalkozói és nonprofit szervezetek, állami vagy önkormányzati intézmények, integrált, többfunkciós szervezetek, intézmények működtetését, képesek helyi, közösségi szinten a művelődés, az ifjúság, a felnőttképzés társadalmi és gazdasági helyzetének fejlesztésével összefüggő állami feladatellátást megszervezni, meghatározott intézményszintek esetében azt irányítani.

A közösségszervező szakember a közösségi művelődés, az ifjúságsegítés és a humánfejlesztés területén, településeken, intézményekben, szervezetekben, közösségekben és a közösségi művelődés, az ifjúsági szolgáltatás, valamint a felnőttképzés különböző színterein közvetlen tervező, szervező, értékelő, irányító, illetve animátori, koordinátori munkaköröket, feladatokat lát el. Ebben a feladatkörében együttműködik a feladatát érintő intézményekkel, szervezetekkel, különösen a kultúra, a köznevelés, szociális ellátás, felnőttképzés, helyi gazdaságfejlesztés ágazataiban. Felkészült a tanulmányok mesterképzésben történő folytatására.” (18/2016. EMMI rendelet)

Ha szívesen veszel részt közösségi programokon, szeretnéd helyben jó programokkal megtölteni a közösségi tereket – várunk jövőre a közösségszervező szakon!

 

Máté Lászlóné

Fotó: NMI és Hegedűs Márk

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.