XX. jubileumi művésztábor Tiszadadán
Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei IgazgatóságHolló László Kossuth- és Munkácsy-díjas festőművész emlékét őrizve, az idei évben huszadik alkalommal nyitotta meg kapuit a művészről elnevezett alkotótábor Tiszadadán, melynek köszönhetően tizenöt alkotó negyven alkotásából nyílt kiállítás az elmúlt hétvégén.
Almási László festőművész több, mint 10 éve vállal aktív részt a tiszadadai Holló László alkotótáborok szervezésében és vezetésében. Tiszadadai parasztházának udvara volt az idei évben is az a varázslatos alkotó helyszín, ahol a helyi művészek mellett Miskolcról, Mályiból, Sopronból, Kiskunfélegyházáról, Arnótról, Mikepércsről, Hajdúszoboszlóról, Szentendréről és Nyíregyházáról érkező művészek alkottak maradandót az utókor számára.
A XX. jubileumi alkotótábor záró napja egy domborműmintázatú emléktábla avatással vette kezdetét, melyet Boncsér Árpád Holló László-díjas szobrászművész alkotott és melyet Fodor Demeter Tiszadada alpolgármestere, a házigazda Almási László festőművész, maga az alkotó Boncsér Árpád szobrászművész, valamint a kiskunfélegyházi Holló László Képzőművész Kör elnöke, Rátkai Zsuzsa grafikusművész leplezték le.
A gratulációk és közös koccintás után a megjelentek fejet hajtottak Holló László festőművész és fogadott unokája, a művészetek mecénása, Tiszadada díszpolgára, prof. dr. Ujváry Zoltán emléke előtt, majd elindultak a közösségi házba, hogy részt vegyenek a festőtábor kiállításának megnyitóján.
A jubileumi tárlat megnyitóján a kiállító terem zsúfolásig megtelt érdeklődőkkel, akik ámulattal csodálták a szebbnél-szebb alkotásokat, melyeket bárki megtekinthet szeptember közepéig a település közösségi házában.
A bensőséges hangulatú rendezvényre meghívást kapott Nagy Edina a Nemzeti Művelődési Intézet Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóság igazgatója, aki elmondta: „Egy festmény nem csupán festékből áll. Olyan alkotásokat láthatunk, amelyben tetten érhető a művész gondolata, technikai tudása és érzelmei, és túl ezeken arra szolgál, hogy elmeséljen nekünk valamit, miközben belőlünk – nézőkből – is érzelmeket vált ki. A festékből így lesz szépség. A festéket az alkotótábor művészei töltötték meg élettel, az élmény pedig a művészetet kedvelő vendégekkel folytatott kommunikáció révén jött létre.”
Nagy Edina