Új „forrásokkal” gazdagodva – véget ért a Forrásteremtés módszerei Békés megyében

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Békés Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Békés Megyei Igazgatósága által 2019 februárjában indított Művelődő közösségek az Alföldön című, EFOP-3-7-3-16-2017-00149 azonosító számú projekt keretein belül megrendezett, Forrásteremtés módszerei című, műhelyfoglalkozás-sorozat végéhez ért 2020. január 30-án Békéscsabán.

A tavaly február 28-án indult 12 alkalmas műhelyfoglalkozás a végéhez ért. A forrásteremtés klasszikus és innovatív módszereit, lehetőségeit körüljáró sorozat záró akkordjaként a résztvevők saját ötleteiket mutatták be, melyet aztán közösen értékeltek.


A műhelyfoglalkozás-sorozat a kistelepülésen élő, közösségi művelődéssel foglalkozó szakembereket célozta meg. Kommunikáció és marketing, protokoll, gazdasági-pénzügyi alapismeretek, forrásteremtés, pályázatírás, és projektmenedzsment, ezek voltak a műhelyfoglalkozás témakörei, melyek megismerésével, körbejárásával olyan kompetenciákat sajátíthattak el a résztvevők, amik alkalmassá teszik őket a hatékony és komplex feladatellátásra.


Nagyon jó csapatot alkotott a 15 részvevő, akik sokan már a Közművelődési és közönségkapcsolati szakember OKJ-s képzésről ismerték egymást, de születtek új ismeretségek, barátságok, és ami talán a legfontosabb nagyon sok szakmai kapcsolat.


Az utolsó foglalkozás végén megkérték a hallgatókat, hogy egy pár mondatban mondják el, hogy mit vártak és mit kaptak ettől a tanfolyamtól.

„Először is köszönöm, hogy részt vehettem a képzésen. Bár az egyesület egyéb elfoglaltságai miatt nem tudtam részt venni mindegyik képzési napon, de amelyiken ott voltam nagyon hasznos információk birtokába jutottam. Önbizalmat is kaptam pl: az egyesület tevékenységéről szóló cikkeknek frappánsabb címet merek adni.”
Szabó Tünde (Battonya)

„Nekem sokat adott a képzés, amelyeket fel tudok használni mindennapi munkám során. Mind a pályázatok terén, mind az önkéntes munka, az erőforrások kapcsán sok új információ birtokába jutottam és sok új kapcsolattal lettem gazdagabb.”
Balázsné Szabó Erzsébet (Battonya)


„Sok új ismerettel, jó gyakorlattal ismerkedtem meg. Új kapcsolatokkal, jó ötletekkel gazdagodtam, amiket a munkám során tudok hasznosítani. Köszönöm a Művelődési Intézet munkatársainak áldozatos munkáját.” 
Sándor Pál (Kardos)

„Nagyon fontosnak tartom a mi munkánkban az emberi kapcsolatokat. Ez a képzés jó alkalom volt erre. Már működő kapcsolatot is kialakítottam. (…) Jó volt kitekinteni a látóút alkalmával az új kezdeményezésekre…”
Behán Józsefné (Csanádapáca)

“A foglalkozások jól előkészítettek, jól szervezettek voltak, a kijelölt témák pedig mindenekelőtt szemléletváltásra ösztönöztek minket, és arra, hogy felmérjük saját erőforrásainkat, erősségeinket, gyengeségeinket. A Kommunikációs tréningek, gyakorlati foglalkozások során megismertük egymást, kicserélhettük tapasztalatainkat, hiszen a megye legkülönbözőbb pontjairól érkeztünk, és sokféle szervezetet, intézményt képviseltünk. Csoporttársainkat, a Művelődési Intézet munkatársait megismerve új kapcsolatokra tettünk szert, és a jövőben is segíthetjük egymást, illetve tudjuk, hová forduljunk, ha munkánkban elakadunk. Sokféle témát dolgoztunk fel különböző végzettségű, beosztású előadóinkkal…”
Makuláné Gulicska Valéria Viktória (Orosháza)


Abban mindannyian egyetértettek, hogy sikeres 12 alkalmat zártak, hasznos és értékes volt számukra a képzés, és a tanultakat mindenki hasznosítani tudja a jövőben.

Hidvégi-Farkas Zsófia

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.