Színháziskola képzés távoktatás formában, Győr-Moson-Sopron megyében

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával 2019. őszén indította először útjára a Színháziskola képzést. Az előadó művészeti területeket átfogóan bemutató program őszi sikere után a Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóság ismét indít képzési csoportokat több turnusban. 2020 márciusától online formában valósítja meg az előadó-művészetet szerető és értő generáció kinevelése érdekében indított szakmai továbbképzését.

  1. április hónapban már három csoport elindult és a jelentkezők regisztrálásával folyamatosan indulnak az újabb képzési csoportok.

A Nemzeti Művelődési Intézet gyorsan és rugalmasan reagált a kihívásokra: a teljes képzési program online felületen elérhető, távoktatási formában végezhető el, így minden résztvevő az életritmusának megfelelő ütemben végezheti el a képzést legkésőbb 2020. június 15-ig.

A Színháziskola képzés célja, hogy a pedagógusok, közművelődési szakemberek, civil szervezetek és mindazok számára, akik gyermekcsoportokat koordinálnak, oktatnak, segítséget nyújtson, hogyan válasszák ki a diákok életkorának, igényeinek és a lehetőségeknek megfelelő előadó művészeti produkciót és azt hogyan dolgozzák fel. A képzés során online előadásokat, művészeti produkciókat ismernek meg a hallgatók, majd azt feldolgozva tesztek által adnak számot tudásukról.

A Színháziskola képzési program szervesen kapcsolódik a Lázár Ervin Programhoz, mely szociális helyzettől és lakóhelytől függetlenül minden, az 1-8. évfolyamon tanuló általános iskolai diák részére tanévenként egyszeri alkalommal ingyenesen biztosítja a színházi, tánc- és cirkuszi előadások, komolyzenei hangversenyek, illetve az őshonos állatok bemutatóhelyei látogatásának lehetőségét.

A Színháziskola képzés sikeres elvégzésében a Nemzeti Művelődési Intézet Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóságának munkatársai segítenek az Intézet online elektronikus tanulási felületének megismerésében, alkalmazásában, feladatok értelmezésében.

A 30 órás képzés a Pedagógus-továbbképzési Akkreditációs Rendszerben minősítéssel rendelkező továbbképzés, mely teljes egészében térítésmentes.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.