Rendezvényszervezési ismereteket sajátíthattak el a résztvevők a középfokú OKJ-s képzés II. modulja során
Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Tolna Megyei IgazgatóságBefejeződött a Nemzeti Művelődési Intézet Tolna Megyei Igazgatósága által koordinált „Közművelődési és közönségkapcsolati szakember” OKJ-s képzés 2. modulja, amely heti két napon a megyei igazgatóságon került megrendezésre. A modul képzési alkalmain a résztvevők kulturális rendezvények szervezésével kapcsolatban bővíthették tudásukat.
A modul első két képzési napján a kulturális rendezvények alapjai volt a téma, melyeken Joós Tamás, közművelődési szakértő, szakfelügyelő, auditor, valamint Kuti Imréné, a Nemzeti Művelődési Intézet Tolna Megyei Igazgatóságának vezetője voltak az oktatók. A résztvevők többek között a rendezvényszervezés történetét, az alapfogalmakat, a rendezvények típusait, a rendezvényszervezés folyamatát ismerhették meg.
A következő két alkalommal a rendezvényszervezés jogi szabályozásáról tanulhattak a résztvevők. Dr. habil. Várnagy Péter a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense, Művelődéstudományi Tanszékének vezetője a rendezvényekkel kapcsolatos jogszabályokat és ezek alkalmazását, a rendezvényhez kapcsolódó dokumentumok, szerződések, engedélyek elkészítését ismertette a résztvevőkkel, illetve szó esett a GDPR-ről, a baleset-, tűz- és munkavédelemről és a szerzői jogokról is.
A következő 6 képzési napon a rendezvényszervezési ismereteiket bővíthették, illetve mélyíthették el a résztvevők. Ebben a következő oktatók voltak segítségükre: Szalay Lilla, a kaposvári Együd Árpád Kulturális Központ igazgatója, Nemes Krisztina a Nemzeti Művelődési Intézet Baranya Megyei Igazgatóságának vezetője, Kuti Imréné Tolna megyei igazgató, B. Hegedűs Katalin a Nemzeti Művelődési Intézet kommunikációs igazgatója, valamint Nagy Andrea Rita, a Nemzeti Művelődési Intézet Baranya Megyei Igazgatóságának közművelődési referense. A 6 alkalmon az elméleti oktatás mellett fontos szerep jutott a gyakorlatnak is. A résztvevők megismerkedhettek a rendezvények különböző típuscsoportjaival, ezek jellemzőivel, tanultak rendezvénymarketinget, sajtókapcsolatokat, protokollt, illetve el kellett készíteniük egy általuk kitalált kétnapos rendezvény forgatókönyvét.
A 2. modul utolsó két alkalmát Szalai Tünde, a balatonboglári „Helyiérték” Gondolkodók és Alkotók Regionális Egyesületének munkatársa és Kuti Imréné megyei igazgató tartotta, a téma pedig a rendezvények költségtervezése volt. A részvevők megismerhették a rendezvények különböző kiadásait, bevételeit, forrásteremtési lehetőségeit. A gyakorlati feladat pedig egy konkrét rendezvény költségeinek a megtervezése volt.
A modulzáró vizsgára november 7-én került sor. A résztvevőknek az általuk korábban elkészített rendezvény forgatókönyvvel kapcsolatban kellett válaszolniuk a húzott tétel kérdésére. A vizsga jó hangulatban telt, mindenki megfelelt. A képzés 2 online modullal folytatódik e-learning képzési formában, a résztvevőknek angol nyelvi és munkajogi ismereteket kell majd elsajátítaniuk. A következő kontaktórára január közepén kerül majd sor.
Dorn Ernő