Online látóút Pest megyében
Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei IgazgatóságA Közművelődési Foglalkoztatási és Képzési Programban résztvevők a jelenlegi korlátozások adta feltételekhez alkalmazkodva a Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatóságának szervezésében online látóúton ismerkedhettek meg az egyes színterek, intézmények szervezeti felépítésével, tevékenységével és jó gyakorlataival.
A rendhagyó formában tartott műhelynapokon a Pest megyei igazgatóság színterek és intézmények vezetőit kérte fel arra, hogy készítsenek egy rövid videót, melyben az épület részeibe és annak egyes funkcióiba engednek betekintést, ezt követően pedig egy élő bejelentkezéssel ismertessék az általuk megszervezett programokat, illetve a működés személyi, tárgyi és kommunikációs feltételeit. Az igazgatóság egyaránt felkért kis, közepes és nagy hatáskörrel rendelkező intézmény és színtér vezetőket: a Herceghalom Közösségi Színteret Pekli Erika, a Földváry-Boér Elemér Művelődési Házat Péteriből Petőné Vizi Valéria, a Faluház és Ravasz László Könyvtár Leányfalu nevet viselő intézményt Kelemenné Szelekovszky Beáta, a monori Vigadó Kulturális és Civil Központ Nonprofit Kft-t Hanzelik Andrea, a vecsési Bálint Ágnes Művelődési Központot pedig Kis Tóth János mutatta be.
A két műhelynap keretében a közművelődési asszisztensek egy előre kiküldött szempontrendszer alapján kísérték figyelemmel a bemutatkozókat, melynek kitöltésével kategorizálhatták az információkat. Az ismeretek lejegyzéséhez Bojti-Révész Krisztina módszertani referenstől kaptak segítséget egy rövid prezentációval, amiben példákkal szemléltette a lényeges fókuszpontokat, illetve a jelenlévőkkel közösen áttekintették a törvényi hátteret és feltételrendszert.
A rövid kisfilmek megtekintése és a vezetők előadása után a résztvevők kérdéseket tehettek fel a témában, így érdekes beszélgetések is alakultak az asszisztensek és a bemutatkozók között. Ezt követően a mentimeter program alkalmazásával néhány összegző kérdést megválaszolva tudták rendszerezni gondolataikat, és értékelni a bemutatókat.
Az online látóúttal a közművelődési asszisztensek közelebb kerülhettek a szakmának a gyakorlati oldalához, valamint tanácsokat, inspiráló ötleteket kaptak a háttérben zajló munkálatokhoz, ezzel együtt pedig értékes kapcsolatot alakíthattak ki a bemutatkozó intézményekkel, melyet a későbbi munkájuk során hasznosítani tudnak majd.