Online folytatódnak a szakmai továbbképzési programjaink

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Tolna Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Tolna Megyei Igazgatósága az EFOP-3.7.3-16-2017-00149 azonosítószámú „Művelődő közösségek az Alföldön” elnevezésű projekt keretein belül, távoktatásos formában indította el összesen 60 órás, érettségire épülő szakmai továbbképzési programját, mely két részből épül fel.

 Az első három képzési alkalom „Digitális kompetenciák a közművelődésben” címmel került megszervezésre, ezt követően pedig az erre épülő, szintén három alkalmas „Közösségszervezést támogató digitális módszerek” című képzésre kerül sor.

A szakmai továbbképzés célja a közművelődési, közgyűjteményi, művészeti és tömegkommunikációs szervezetekben dolgozó szakemberek informatikai kompetenciáinak fejlesztése, ezáltal segítésük a mindennapi munkavégzés során felmerülő informatikai feladatok és problémák professzionális és hatékony megoldásában. Megismerjék a munkájuk során használt és használható nélkülözhetetlen programok alapvető tartalmát és funkcióit, és képesek legyenek ezek önálló használatára, önmaguk folyamatos fejlesztésére. A szakmai továbbképzés 2020. május 19-én Dr. Kogyilla Tímea (képzési koordinátor, esélyegyenlőségi munkatárs, Nemzeti Művelődési Intézet Szakmafejlesztési Igazgatóság) előadásával indult, melynek témája a Microsoft Word és Microsoft Excel közművelődésbeli használatának és alapvető funkcióinak megismerése volt.

A második alkalommal Marksz Levente (módszertani referens, Nemzeti Művelődési Intézet Baranya Megyei Igazgatóság) tartott előadást a Microsoft PowerPoint közművelődésbeli használatának és alapvető funkcióinak megismerésével kapcsolatban. Az alap képzés utolsó alkalmára 2020. június 2-án került sor, melynek kereteiben Deák Orsolya (igazgatósági titkárságvezető, kommunikációs munkatárs, Nemzeti Művelődési Intézet Szakmafejlesztési Igazgatóság) tartott előadást a Google alkalmazások közművelődésbeli használatáról, alapvető funkcióinak és az abban rejlő lehetőségek megismeréséről.

A résztvevők minden képzési nap végén, az adott előadással kapcsolatos gyakorlati feladatokat kapnak, melyek elkészítésével gyarapíthatják tudásukat a témával kapcsolatban. A három alkalom végén pedig egy záródolgozatot kell elkészíteniük, az ismertetett programokat használva. A haladó szakmai továbbképzés 2020. június 9-éninduln, melynek kereteiben tovább bővíthetik prezentációval kapcsolatos tudásukat a résztvevők, megismerkedhetnek a videó szerkesztéssel és a hatékony internetes marketing alapokkal.

 

Bosnyák Eszter

képzési és közösségszervező asszisztens

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.