Nyílt nap az ELTE-n

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatóság

A közelgő felsőoktatási felvételi jelentkezési határidő előtt a Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatósága egy hónapos szakmanépszerűsítő kampányt indított el 2020. január 9-én. A közösségszervezés BA és MA szakok ismertetése online és offline felületeken több együttműködő partner bevonásával valósult meg.

A Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatóságának munkatársai a megyei települések gimnáziumaiban, közművelődési intézményeiben plakáttal és szórólappal népszerűsítették a szakot. Emellett az igazgatóság az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógia és Pszichológiai Karának nyílt napjára is ellátogatott, ahol Csóka Eszter megyei igazgató tartott rövid előadást a leendő felvételizőknek. Bemutatta a Nemzeti Művelődési Intézetet, mint országos szervezetet, majd a közművelődési szakterületen szerzett megyei és országos tapasztalatok alapján minden érdeklődőt megnyugtatott: jó szakmát választanak. Egy olyan kreatív területet, ahol minden nap tehetnek a települések életéért, az ott élő közösségekért, és tartalmas társadalmi folyamatokat indíthatnak el.

A kulturális szakemberek képzésében bekövetkezett változások, a szakma megerősítése, valamint a társadalmi szintű beágyazódása érdekében fontos az ezzel kapcsolatos információk eljuttatása, átadása a középiskolás diákok körében. A pályaválasztás előtt állók számára lényeges a közösségszervezés szakma bemutatása, népszerűsítése, hiszen egy újnak mondható képzésről van szó.

A Nemzeti Művelődési Intézet országos online kampányt indított, melyhez Pest megye közművelődési intézményei is csatlakoztak. A Pest Megyei Igazgatóság nagymértékű összefogásról tud hírt adni, eredményesnek tekinti a kampányt: már több településről, gimnáziumból érkezett visszajelzés. Fontos ez az együttműködés, hiszen a partnerintézmények összefogásával hatékonyan tudnak hozzájárulni a szakember-utánpótlás stabilizálásához.

A közösségszervező szak népszerűsítéséről szóló ELTE PPK munkatársa által készített videót az alábbi gombra kattintva tekinthetik meg.

A cikkben szereplő képeket köszönjük az ELTE PPK munkatársainak.

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.