Ne csak a Föld napján Óvjuk a Földet!

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóság

Bár cseppek vagyunk a tengerben, de minden csepp és minden apró kezdeményezés számít!

A fenti mottó jegyében Győr-Moson Sopron megyében is több településen szerveztek különböző programot a Föld Napja alkalmából.

Sipőcz Anna Szilvia Győrszemere közművelődési asszisztense e jeles nap alkalmából egyéni alkotói pályázatot hirdetett környezetünk védelméért. A Ragadj tűt!Köszönöm, nem kérek zacskót! program is arra ösztönöz, hogy TE MAGAD varrd meg a bevásárlótáskát amit magaddal vihetsz és újra meg újra használhatod, ezzel is csökkentve a környezetterhelést. A felhívásra sok egyedi alkotás érkezett, melyeket megjelenítettek közösségi oldalukon így ösztönözve másokat is a példa követésére.

Sári Jennifer Écs közművelődési asszisztense online formában hívta fel a figyelmet a Föld napjára. Egy rövid társasjátékot készített kollégáival, amit bárki kinyomtathat, majd otthon tud vele játszani. A társasjátékot Écs Hangja Facebook oldalukon tették közzé, így bárki számára elérhetővé vált. A játék során különböző témákat érintenek, így egy kis beszélgetés közben a játékosok a környezetvédelemmel kapcsolatban bővíthetik is az ismereteiket.

Takács Katalin Rábaszentmihály, és Pongóné Vezse Andrea Győrújfalu közművelődési asszisztense rajzpályázatot hirdetett gyerekek és a fiatalok részére, hiszen fontos, hogy minél előbb tudatosodjon a környezetvédelem fontossága már egészen kis kortól. A résztvevők emléklapot és kis ajándékcsomagot kaptak, valamint a Rábaszentmihályon leadott műveket április 22-én egy „ablak kiállítás” keretében mutatták be a nagyközönségnek.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szabó Szilvia közművelődési asszisztens Bodonhelyen „Tavaszi szemétszedés és faültetés a Föld napja alkalmából” felhívást tett közzé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ennek következtében ismét összefogott a falu apraja-nagyja, hogy megtisztítsák környezetüket a sok-sok felhalmozódott szeméttől. Sokan vettek részt az önkéntes akcióban, példát mutatva ezzel másoknak is. Ez a nap pozitív és egyben negatív példa is volt a velük tartó gyerekek számára. Végig járták a falut, a Rába partot, az üdülő övezetet, valamint a településen kívül a Fábián parton és a bekötő úton is össze szedték a hulladékot. Ezáltal fellélegzett a település és környéke. Emellett fákat is ültettek a falu több pontjára.

Nagyné Szabó Renáta módszertani referens

Sebők Petra módszertani koordinátor

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.