Lezárult a Közművelődési mentorok tanfolyam negyedik alkalma Hajdú-Bihar megyében

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Igazgatóság

Az NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. Művelődő közösségek az Alföldön elnevezésű, EFOP-3.7.3-16-2017-00149 azonosítószámú projektje keretében Közművelődési mentorok tanfolyamot indított 2019. januárjában, 12 hónapon keresztül, havi 1 alkalommal, 2 csoportban a Debreceni Egyetem Közösségszervezés BA szakos hallgatóinak bevonásával.

Az NMI Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Igazgatósága, Szakmafejlesztési Igazgatósága és a Debreceni Egyetem munkatársainak együttműködésének eredményeképp 2019. január és 2019. április között a tanfolyam első négy alkalma sikeresen megvalósult 15 fő bevonásával.A résztvevők az első (januári) alkalom során olyan területekkel ismerkedtek meg, mint a közösségi művelődés alapfogalmai, a művelődő közösségek formái és ezek megjelenése a hazai közművelődési intézményrendszerben.A februári alkalom témája a művelődő közösségek szerepe és hatása volt a helyi társadalomra, a résztvevők képet kaphattak az újratanítás és a visszatanítás jelentőségéről is.

Márciusban a csoport megyei közművelődési intézményeket látogatott meg és ismerte meg az azokban folyó szakmai munkát. Ezt követően a résztvevők projektmunka keretében elkészítették egy szabadon választott intézmény bemutatóját, amit később a csoport előtt is prezentáltak.Áprilisban a közművelődés jogi szabályozása volt a tanfolyam témája, az 1997. évi CXL. törvény és a törvénymódosítás jelentőségét ismerték meg a résztvevők s közművelődési szakterületen. Megismerhették a Nemzeti Művelődési Intézet, mint országos közművelődési feladatokat ellátó szervezet tevékenységét, szakmai koncepcióját is, valamint a megyei módszertani feladatok jelentőségéről is hallhattak, mint például a közművelődési statisztika, minőségbiztosítás, és a szakfelügyelet.

A tanfolyam egészen 2019. decemberéig zajlik, számos interaktív és gyakorlati feladat beépítésével, ezzel téve élményszerűvé az egyes alkalmakat.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.