Közösségek buszkirándulása Kápolnásnyékre

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Zala Megyei Igazgatóság

Elindult 2021. 06. 28-án, hétfőn a Nemzeti Művelődési Intézet rendezésében megvalósuló 10 napos “Közösségépítő kultúránk” rendezvénysorozat Lakitelek után Kápolnásnyéken is a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskolával együttműködésben.

A programsorozat célja elsősorban a kultúraközvetítés és a közösségépítés, a Nemzeti Művelődési Intézet, a Népfőiskola Alapítvány és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola munkásságának és komplexumainak bemutatása, illetve az előadó-művészeti tevékenységek közösségmegtartó erejének fókusza.

Zala megyéből számos település vesz részt a programsorozatban június 30. és július 9. között: Alsónemesapáti, Zalaszentgrót, Zalaegerszeg, Zalavár, Zalaistvánd, Pókaszepetk, Zalaszentiván, Nagykanizsa, Lenti, Letenye és vonzáskörzetük közösségei. A kápolnásnyéki kirándulásokon a két hét alatt összesen 250 fő vett részt a megyéből.

A programon való részvétel szervezett utazással történt, a helyszíneken tartózkodás alatt szakszerű körbevezetéssel, az előadó-művészeti előadások megtekintésével, valamint egy közösen elfogyasztott, jó hangulatú ebéddel kiegészülve vált a résztvevők és a szervezők számára egyaránt felejthetetlen élménnyé.

A június 30. és július 8. között érkezett résztvevők a Tetemrehívás című előadói műsort tekintették meg, melyet Arany János balladáiból és kései lírájából állított össze Tóth Tibor, a Komáromi Jókai Színház igazgatója, és ő adta elő művésztársaival. A versekhez írt dallamok magyar, skót és ír népi motívumokból épültek fel, hiszen Arany sokat merített a skót népballadákból.

A július 9-én kiránduló 3 csoportból álló zalai közönségnek pedig a Petőfi Sándor: A helység kalapácsa című művét mutatta be a Csavar Színház, akik a városi komédiák hangulatát idéző produkciót varázsoltak elénk Petőfi páratlan humorával.

A programsorozat szervezője a Nemzeti Művelődési Intézet, az eseménysorozat megvalósításában a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola és a lakiteleki Népfőiskola Alapítvány vesz részt. A rendezvény fő támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma Lázár Ervin Programja. Az előadások kiválasztásában a Déryné Program nyújt segítséget.

 

Sándor Ágnes, megyei igazgatóhelyettes, módszertani referens

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.