KOORDINÁTORI LEVELEK I.

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Baranya Megyei Igazgatóság

“Kedves Bátyám!

Szeretném megosztani veled gondolataimat a Nemzeti Művelődési Intézet Baranya Megyei Igazgatóságáról és a 2020 decemberében indult Közművelődési Foglalkoztatási és Képzési Programról.

Nem is tudom hol kezdjem. Ahogy talán emlékszel, Baranya megye, egy nagyon piciny, elöregedő településén, Bürüsön élek családommal. Módszertani koordinátorként vettek fel a Programba és képzeld, ismét tanulásra adtam a fejem. A többi hallgatóval együtt, a közművelődés és kultúra fortélyait magamévá téve, szakmát szerzek. Ha sikeresen teljesítem a tanulmányi követelményeket, „Közművelődési és közönségkapcsolati szakember” leszek. Kiváló lehetőség ez mindannyiunk számára. A középfokú OKJ-és tanfolyamon nagy és széles körű a tananyag, viszont az oktatóink rendkívül segítőkészek és türelmesek. Ténylegesen erre a pályára született mindenki, aki a megyei igazgatóságon dolgozik. Tanulóként és munkatársként is ez a meglátásom, úgy érzem egy megyei szintű szakmai hálózat van kialakulóban.

Módszertani koordinátorként is igyekszem helyt állni, nemkis feladatot vállaltam. A megyében induló 6 módszertani csoportból 2 csoport is hozzám tartozik, Sellye és Szigetvár. Mindkét helyen otthon érzem magam, mivel én is itt élek a két város között. Elég összetett a feladatom, de úgy érzem megbirkózom a teendőkkel és ennek köszönhetően a csoportjaimmal szoros kapcsolatot tudok kiépíteni, illetve 100 %-ban a segítségükre lenni. Mindkét csoportom résztvevői között vannak, akik már korábban is dolgoztak a közművelődésben, és van, akinek teljesen új ez a szakma.

Az első kontakt órák jó hangulatban teltek. Sellyén remek termet mondhatunk magunkénak, viszont sajnos Szigetváron nehézségekbe ütköztünk, a hely elég kicsi, és wifi sincs. Nem fogod elhinni, de a csoport összefogott és megszervezték, hogy új helyszínre költözhessünk. Ez azért is nagy eredmény, mert a résztvevők utaztatását kellett megoldani egy olyan társaságban, akik még csak most találkoztak először. Sikerült! Így ezen a héten már Csertőn folytatjuk tovább a tanulást. A kisfaluban nagy szeretettel fogadtak bennünket.

Tudod, remek dolog részese lenni annak, hogy egy cél érdekében, kortól függetlenül, segítő kezet nyújt mindenki egymásnak. Büszke vagyok a csoportjaimra és a munkatársaimra, mindenkiben remek embert ismertem meg. Köszönöm, hogy lett egy második, közművelődési családom.”

Bürüs, 2021.02.09.                                                                                                Hoffmanné Kálcsevics Tünde

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.