Játszva tanultak a Hungarikum műhely résztvevői a zárófoglalkozáson
Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Csongrád-Csanád Megyei IgazgatóságaA Csongrád megyében zajló Hungarikum műhely tizenkettedik, tehát záró műhelytalálkozóján a csoport résztvevői települési és megyei értéktárakkal, nemzeti értékekkel és hungarikumokkal foglalkozó társasjátékokat ismerhettek meg a foglalkozás nagyobb részében. A műhelytalálkozó a „Művelődő közösségek az Alföldön” elnevezésű, EFOP-3.7.3-16-2017-00149 azonosító számú projekt keretein belül valósult meg.
A köszöntő után Gál Boglárka, az alkalom foglalkozásvezetője és a Hungarikum műhely koordinátora összegezte az egy éven keresztül, havi egy alkalommal megtartott sorozatot, majd a csoporttal együtt felvázolták a jövőbeli együttműködési lehetőségeket, kapcsolódási pontokat. A beszélgetés során megterveztek egy olyan értéknapot, ahol a műhelysorozatra járó települések képviselői vesznek részt elsősorban annak érdekében, hogy jobban megismerjék egymás településeit és alkalom nyíljon további szakmai beszélgetésre.
A műhelyfoglalkozás második részében a jelenlévők értékekkel foglalkozó társasjátékokat ismertek meg. Elsőként szó esett a mórahalmi városismereti játékról, ami egy mobil applikáción keresztül ismerteti meg a városban barangoló érdeklődőket a település értékeivel. Ezt követően a papír alapú, hagyományos társasjátékok kerültek fókuszba, amelyekből kettő különböző típusú, bárhol könnyedén adaptálhatót próbálhattak ki: az „Otthonunk Békés Megye” kártyajátékot, valamint a taliándörögdi központú Közép- Dunántúli Szövetség az Ifjúságért által kifejlesztett „Értékpiramis” táblajátékot. A fennmaradó időben a Nemzeti Művelődési Intézet által kiadott „Értékekre hangolódva” társasjátékot is kipróbálták a lelkes résztvevők.
A műhelyfoglalkozás zárásaként Dohorné Kostyál Zsuzsanna megyei igazgató részvételi emléklapot és a „Minden értéknek legyen közössége!” című értékfeltáró jó gyakorlatokat tartalmazó kiadványt adott át a jelenlévőknek.