Hungarikum műhely foglalkozásai Kislángon 5.

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Fejér Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Fejér Megyei Igazgatósága a „Művelődő közösségek az Alföldön” elnevezésű, EFOP-3.7.3-16-2017-00149 azonosítószámú projektjének keretein belül műhelyfoglalkozás sorozatot indított Kislángon, a helyi Művelődési Ház és Könyvtárban. Cikkfolyamunk ötödik részében a tizenegyedik és a záró, tizenkettedik műhelyfoglalkozáson történteket foglaljuk össze.

A tizenegyedik műhelyfoglalkozás vezetője Bódis Gábor egyetemi tanár, marketing szakember volt, aki a témára jutó időt arra használta fel, hogy interaktív módon dolgozzák fel a településmarketingjének kidolgozását a következő kérdések mentén:

Hol tart a település?

Hova szeretne eljutni?

Hogyan érheti el céljait?

Milyen marketingtevékenységekkel érhetőek el a célok?

Milyen marketingeszközökkel érhetőek el a súlyponti célok?

Hogyan, mikor és hol alkalmazhatóak a leghatékonyabban a marketingeszközök?

A műhely tagjai meglepően aktívan vettek részt a munkában, pedig a téma meglehetősen ismeretlen volt számukra, de érintettségük miatt ezen gyorsan felülkerekedtek. Bódis Gábor a műhelymunka második részében prezentációval kísért előadásában olyan települések jó gyakorlatát mutatta be, ahol a településmarketing hatékonyan segíti a településfejlesztést, a helyi gazdaságfejlesztést.

A záró,tizenkettedik műhely eredeti formájának, alkalmazott módszereinek végrehajtását, témájának megtartását megakadályozta a COVID-19 járvány, így az utolsó alkalom időben késleltetett online formában valósult meg. Elmaradt a tervezett Nagymamám konyhája c. kiállítás megszervezése és megrendezése, valamint a programzáró táncház. A műhelyfoglalkozások sorozatának zárásaként azt a feladatot kapták a műhelytagok, hogy a létrehozandó helyi értéktárba készítsenek el a számukra összeállított kérdőív alapján helyi értéklistát. A feladatot levélben kaptákk meg, amelyet a helyi közművelődési szakember juttatott el hozzájuk, majd válaszaikat is ő küldte vissza. Ezekből összeállíthatók a létrehozandó települési értéktár kezdeti elemei, amelyeknek feldolgozása már a műhelymunkák során megszerzett tudással megtehető.

Máhr Zoltán

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.