Hungarikum Műhely beszámoló Dunafalváról
Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Bács-Kiskun Megyei IgazgatóságA Nemzeti Művelődési Intézet Bács-Kiskun Megyei Igazgatósága 2014. év óta végez értéktárak létrehozását kezdeményező és támogató tevékenységet, melyekkel az a célja, hogy az értékfeltárás, értékgyűjtés és gondozás, valamint az értékek hasznosítása tudatos, professzionális cselekvéssé váljon. Ennek érdekében az igazgatóság munkatársai „Művelődő közösségek az Alföldön” elnevezésű, EFOP-3.7.3-16-2017-00149 azonosító számú projektjének keretén belül Hungarikum Műhelyt szerveztek.
A projekt lezárása után a résztvevőktől olyan visszajelzéseket kaptunk, amelyeket örömmel olvastunk, ezért szeretnénk Önökkel is megosztani. Csorbáné Sipos Szabó Mária beszámolója után figyelmükbe ajánljuk a Dunafalva településről Lassányi Erika visszajelzést is.
„Nagy örömmel jelentkeztem a projekt által lehetővé tett programsorozatra, melyre Oláh Edit, akkori megyei igazgató asszony hívta fel a figyelmemet, tudván, hogy régi vágyam Dunafalván helyi értéktár létrehozása, és örömmel végzek közösségi feladatokat.
A tizenkét alkalom során rengeteget tanultam, hiszen teljesen amatőrként kerültem a dolgok sűrűjébe. Remek előadásokat hallgathattunk, kiváló szakemberektől, olyan gyakorlati dolgok megismerésével, ami valódi szakmai segítséget nyújtott számomra.
Sok jó példát láthattunk, a régió több településéről is. Megismerhettem olyan kollégákat, akik már komoly tapasztalattal és tudással rendelkeztek, mégis eljöttek, hogy fejlődjenek és új ötletekkel gyarapodva tegyék továbbra is feladatukat. Ez számomra nagyon ösztönző volt, és erőt adott.
A pandémia sajnos az online térbe terelte a projekt több elemének megismerését is, azonban itt is nagyon kellemes meglepetések értek. Kiemelném Edelmayer Zsolt online „előadását” ami valójában, ahogy ő fogalmazott, vizuális történetmesélés volt, a fotózás, videózás témájában. Igazi kulisszatitkok tárultak fel előttem, és teljesen új szemszögből ismertette meg velem a képi megjelenítés lehetőségeit.
A műhelymunka során olyan tudással gazdagodtam, mellyel felvértezve sokkal hatékonyabbá tehettem munkámat és elindítottam az értéktér létrehozását Dunafalván.
A mai napig több kollégával tartjuk a kapcsolatot, sok esetben kaptam szakmai tanácsot és támogatást tőlük.
Köszönettel tartozom a projekt szervezőinek, lebonyolítóinak, az előadóknak és a megyei munkatársaknak, akik mind hozzájárultak ahhoz, hogy a résztvevők gyakorlatias, a mindennapokban jól használható információkhoz, tapasztalatokhoz juthassanak.
Lassányi Erika”
Hajagosné Tóth Anett