Forgatások Pest megyében

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatósága idén a nyári hónapokban a megye több településére és rendezvényeire is ellátogat. Az igazgatóság munkatársai járják a városokat, falvakat, hogy testközelből lássák és hallják az adott település vagy esemény munkájának gyümölcseit és a szakemberek személyes és közvetlen beszámolóit. A látogatások során forgatás is zajlik, felvételek készülnek településekről, és azok közösségfejlesztő programjairól.

Ezeken az alkalmakon interjút adnak a közművelődési szakemberek, asszisztensek a saját élményeikről, meglátásaikról, a településen zajló jó gyakorlatokról, valamint sokszor a polgármester is készségesen tájékoztat a településen lévő közösségi életről és az aktuális kulturális programról.

Az elmúlt hetekben több településre is ellátogatott az igazgatóság, például Leányfalura, ahol a művelődési ház művészeti vezetőjével, illetve a polgármesterrel folyt nyílt beszélgetés, és készült felvétel az elmondottakról, látottakról. A kollégák megtekinthették a nagyközség nagylátogatottságú kültéri kiállításait és hallhattak a közösséget megmozgató szabadtéri eseményekről. Az igazgatóság munkatársai jártak még Hévízgyörkön és Tápiőszecsőn, ahol kiváló értéktári munka folyik, Pest megye teljes területén népdalokat gyűjtenek, annak módszertanát, eredményeit, közösségformáló hatásait mutatták be bővebben. Péteriben az igazgatóság igazi alulról jövő közösségi fejlesztői folyamatoknak lehetett a szemtanúja, a kistelepülés nagy hangsúlyt fektet a civil kapcsolatok működtetésére, illetve a közösségi kezdeményezések felkarolására. Biatorbágy bábos hagyományai és módszertana, Zsámbék „szekrénymései” és kiállításai, mely az egész közösséget megmozgatta vagy a Remetszőlősön folyó szakmai és közösségépítő tevékenység kiválósága, mind-mind nagyon értékes és bemutatásra érdemes jó gyakorlatok.

A következő pár hétben Szigetbecse és Kóspallag sem marad ki a sorból, július utolsó hétvégéjén pedig Vácdukára látogatnak el a lelkes kollégák, hogy jobban megismerjék a Közművelődési Foglalkoztatási és Képzési Program keretein belül ott dolgozó közművelődési asszisztens munkáját, valamint lehetőségük lesz részt venni a Nemzeti Vágta elővágtájának színvonalas rendezvényén, illetve feltérképezni annak közösségi kapcsolódásait.

Ezek a találkozások, tapasztalatcserék kölcsönösen pozitív hatással vannak a megyei igazgatóság, valamint az adott településen zajló szakmai folyamatokra, ezért nagy izgalommal, őszinte kíváncsisággal és szűnni nem akaró elhivatottsággal várja az igazgatóság a jövőbeni látogatásokat is!

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.