Filmes eszközök, azok hatásai

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatósága szervezésében indult Közösség és média szakkör kilencedik alkalommal is lezajlott. A foglalkozások egy éven keresztül tartanak és a Művelődő közösségek Nyugat-Magyarországon EFOP-3.7.3-16-2017-00150 azonosító számú projekt keretében valósulnak meg.

Jáger Dávid Tamás, a Nemzeti Művelődési Intézet Komárom-Esztergom Megyei Igazgatóság közművelődési referense vezette be a résztvevőket a filmezés történetébe, a filmes eszközök világába, ismertette meg azok hatásait. Elméleti oktatás keretében beszélt a kamerahasználatról. A foglalkozásvezető a hallgatóság számára a „stop motion” kifejezést és technikát ismertette meg. Bemutatta hogyan lehet a képkockánként beállított rögzítési eljárással mozgóképet készíteni. Ennél a technikánál a képkocka egy-egy külön beállítást jelent, melyek állókép formájában kerülnek fotózásra, majd az így elkészült állóképeket egymás után vágva jön létre a mozgógép, az animáció.

Erről a technikáról az 1910-es évektől napjainkig láthattak a résztvevők érdekes, szórakoztató videókat. A következő foglalkozás alkalmával a valóságban is kipróbálhatják ezt a filmezési módszert.

Epinger Zsanett
Fotó: Epinger Zsanett

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.