Elindult a Közművelődési és közönségkapcsolati szakember OKJ képzés Pest megyében

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatósága 2020. szeptember 8-án az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatott, érettségire épülő Közművelődési és közönségkapcsolati szakember (Közművelődési szakember II.) elnevezésű OKJ képzést indított.

A 900 órás OKJ szerinti képzés 460 kontakt órát és 440 óra e-learninget foglal magába, melyet hetente két alkalommal, kedden és szerdán tartanak.  A képzés célja a szakmai utánpótlás biztosítása, hogy az 1997. évi CXL. törvény jogszabályi változásait követően minden településen legyen legalább egy fő közművelődési végzettségű szakember.

A képzés résztvevői képessé válnak többek között a közösségi művelődési folyamatok koordinálására, művelődési szolgáltatások, rendezvények, kiállítások, vásárok, táborok szervezésére, tartalmas szórakozási lehetőségek biztosítására, továbbá amatőr művészeti és szabadidős körök, klubok, tanfolyamok működésének szakszerű segítésére, valamint a szervezet, intézmény szabályok szerinti működtetésére.

A Pest és környező megyékből érkező hallgatók a képzés első napján megismerhették egymást, bemutatták településüket és érdeklődési körüket. Pető Lilla megyei igazgató vezetésével a résztvevők megismerkedtek a Nemzeti Művelődési Intézet tevékenységével, és a megyei igazgatóság feladataival. Czipperer Zsófia és Bojti-Révész Krisztina módszertani referensek a Pest Megyei Igazgatóság 2020-as programjairól tartottak előadást, majd az intézet honlapja került részletes bemutatásra.

A hatékony időbeosztás a közművelődési szakmában is fontos szerepet játszik, ezért a résztvevők kisfilmet nézhettek meg az időmenedzsmentről, amely segítségével átgondolhatták saját időbeosztási módszereiket is. Ezután különféle csoportmunkák keretein belül csapatépítő feladatsorokat oldottak meg, hogy a közös célok megvalósítása érdekében fejlődjön az együttműködés a tagok között.

A helyi értékfeltárás, értékőrzés csak közösségi összefogás által jöhet létre, ennek kiemelésére a folytatásban Taschner András módszertani referens részvételével a hungarikumokra, és a Pest megyei értékekre irányult a figyelem. A program részeként a hallgatók megtekintettek egy kisfilmet Beke Pálról is, a szakmatörténet egyik legkiemelkedőbb személyiségéről.

 

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.