Elindult a „Digitális kompetenciák a közművelődésben” képzés online

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Komárom-Esztergom Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Komárom-Esztergom Megyei Igazgatósága 2020. május 21-én, 24 fővel elindította az EFOP-3.7.3-16-2017-00148 azonosítószámú, „Művelődő közösségek Észak-Magyarországon” projekt keretein belül megvalósuló Digitális kompetenciák a közművelődésben elnevezésű képzését.

A 30 órás képzés online, a Microsoft Teams felületén valósul meg, három egymást követő csütörtöki napon 9 és 16 óra között. Az oktatás elsősorban a közművelődési, közgyűjteményi, művészeti és tömegkommunikációs szervezetekben dolgozó szakembereknek szól, célja a résztvevők informatikai kompetenciáinak fejlesztése, ezáltal segítésük a mindennapi munkavégzés során felmerülő informatikai feladatok és problémák professzionális és hatékony megoldásában. Az oktatás során széleskörű ismereteket szerezhetnek a munkavégzésükhöz nélkülözhetetlen programok alapvető tartalmát és funkcióit illetően, valamint ezen tudás megszerzésével képessé válnak az önálló használatukra, önmaguk fejlesztésére. A képzésen Komárom-Esztergom megyéből 24 szakember vesz részt.

Az első napon Dr. Kogyilla Tímea, a Nemzeti Művelődési Intézet képzési koordinátora és esélyegyenlőségi munkatársa köszöntötte a hallgatókat. A résztvevők először a Microsoft Word program közművelődésbeni használatát és alapvető funkcióit ismerhették meg, gyakorolhatták a szövegformálás lehetőségeit, majd a Microsoft Excel programban elsajátíthatták a nyert adatok értelmezésének lehetőségeit és ezek grafikai megjelenítésének különböző módjait. A foglalkozások végeztével online kitöltendő ellenőrző feladatot adnak minden alkalmat követően az oktatók a megszerzett tudás gyakorlása és rögzülése érdekében. A feladatok a Nemzeti Művelődési Intézet online oktatási felületén, a MOODLE rendszerben érhetőek el.

A második alkalommal, 05.28-án Jáger Dávid Tamás, a Nemzeti Művelődési Intézet Komárom-Esztergom Megyei Igazgatóságának közművelődési referense ismertette meg a hallgatókat a PowerPoint és különböző Google programok (Drive, Slides, Docs, Sheets) használatával. Az órán az általános ismeretek elsajátítását követően közös feladatmegoldásra került sor, majd ez alkalommal is kiosztásra kerültek az önálló ellenőrző feladatok.

A hallgatók aktív résztvevői az előadásoknak, az eddigiekben is sok pozitív visszajelzés érkezett tőlük. Az első képzési alkalmak záró napján a Google további alkalmazásai és szolgáltatásai kerülnek a fókuszba Svidró Ibolya, a Nemzeti Művelődési Intézet kutató-fejlesztő munkatársának tolmácsolásában.

Szandbauer Dalma

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.