Befejeződött a népfőiskolai hálózati műhelymunka a Dunántúlon
Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Veszprém Megyei IgazgatóságA Nemzeti Művelődési Intézet Veszprém Megyei Igazgatóságának szervezésében – a „Művelődő közösségek Nyugat-Magyarországon EFOP-3.7.3-16-2017-00150” azonosító számú projektjének keretén belül – került sor a népfőiskolai hálózati műhelymunka megvalósítására. A műhelymunkán való részvételre a Dunántúlon tevékenykedő népfőiskolák kaptak meghívást, illetve azok a szervezetek, akik szeretnének majd bekapcsolódni a hálózatba.
A műhelymunka-sorozat záró alkalmára 2020. október 20-án került sor, amelyen részt vettek a Nemzeti Művelődési Intézet népfőiskolai munkacsoportjának tagjai: dr. Balázsi Károly, Jantyik Zsolt és Szalai Viktor. Kiemelték a résztvevő népfőiskolai szervezetek tevékenységének fontosságát, amelyek változatosak, sokszínűek, egyediek. A Közép-dunántúli Szövetség az Ifjúságért szervezet által működtetett Kincsesház Pannon Ifjúsági Népfőiskola tevékenységét, céljait, fejlesztési lehetőségeit Bazsó Gabriella és Hoffner Tibor, a szervezet koordinátorai mutatták be. Náluk a fő hangsúly a fiatalokkal való közös munkán van, az ő bevonásukra a település közösségi életébe.
Céljuk, hogy az ifjúsági népfőiskola a Balaton-felvidék fiataljainak és a Kárpát-medencei Értékőr Hálózat tagjainak stabilitást, jövőképet, feltöltődést jelentő nyüzsgő otthona, bázisa, és a generációk együttműködésnek tere legyen. Beszéltek stratégiai céljaikról, prioritásaikról is (ifjúsági kulcsfigura program, ifjúsági inkubátor program), a megvalósult és folyamatban lévő projektjeikről, programjaikról (Ifjúsági Értékőr Hálózat, Veszprém Megyei Értékek Háza, ÉrtékPiramis társasjáték, Értékbolt, Értékünnep, Kincses Klub, Korlenyomat). Kiemelték a helyi értékekben rejlő gazdasági lehetőségeket, amelyek a település fejlődést szolgálják.
Csoportmunka keretében minden szervezet összegyűjtötte azokat az erőforrásokat, amelyekkel hozzá tud járulni a népfőiskolai hálózat erősítéshez, illetve azokat az elvárásokat, amiket elvárna a hálózattól, az NMI-től. Kiemelték a szoros együttműködésben és a hálózati hálózati összefogásban rejlő lehetőségeket, a jó gyakorlatok megismerését a látóutak során, illetve a közös gondolkodásra teremtett alkalmakat, valamint a stabilitást, a kiszámítható támogatási rendszer megteremtését. Mindenki rendkívül hasznosnak ítélte meg a műhelymunka-sorozatot, melynek során erősödtek az egymás közötti kapcsolatok, megismerték egymás tevékenységét és jó gyakorlatait. Bíznak a folytatásban és a további eredményes együttműködésben.
Mihalcsik Márta