Befejeződött a német nemzetiségi tánccsoportvezetők képzése Veszprémben

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Veszprém Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet a „Művelődő közösségek Nyugat-Magyarországon” elnevezésű, EFOP-3.7.3-16-2017-00150 azonosító számú projektjének keretein belül német nemzetiségi tánccsoportvezetői műhelyt indított Veszprém megyében.

A műhelyfoglalkozás utolsó alkalmára 2020. január 17-én került sor Veszprémben, a Német Házban, melyet Huszti László, a Látótér Alapítvány munkatársa tartott.

A foglalkozás célja az volt, hogy a résztvevők megismerkedjenek a zene általi bevonás gyakorlati módszereivel. A decemberi, főleg elméleti és jó példákat bemutató előadást és műhelymunkát követően, ezen az alkalmon csak gyakorlati módszerek kerültek bemutatásra, illetve maguk a résztvevők próbálták ki ezeket a módszereket. A foglalkozás első felében a bevezető után egy rövid ismertetőt tartottak a foglalkozás céljáról és magukról a gyakorlatokról.

A foglalkozás második felében műhelymunkákra került sor. A csoport egyik fele hangszereket készített mindenféle hétköznapi tárgyból, használt anyagból. Ehhez kaptak alapanyagokat, eszközöket és instrukciókat. A csoport másik felének pedig az volt a feladata, hogy egy csapatépítő hangszerjáték, a boomwhackers segítségével tanulják meg és adják elő az Örömódát. Miután végeztek a feladatukkal, cserélt a két csoport, így mindenki részt vett mindkét műhelyfoglalkozáson. A csoportmunkák végeztével a tagok ismertették a műhelymunka eredményeit, bemutatták a hangszereket és előadták az Örömódát, majd mindezt közösen is megbeszélték, összegezték.

A foglalkozás második felében sor került a projekt értékelésére, a tapasztalatok összegzésére. A résztvevők visszajelzései alapján nagyon hasznosnak ítélték a műhelymunka-sorozatot, hiszen rengeteget tanultak, és ezeket az ismereteket a munkájuk során hasznosítani tudják. A csoport olyan közösséggé alakult, amelynek a tagjai a továbbképzés befejeződése után is kapcsolatban maradnak egymással és segítik egymást.

Mihalcsik Márta

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.