Ahol számít a minőség – lezárult a Pest megyei minőségfejlesztő szakmai műhely

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatóság

A Nemzeti Művelődési Intézet Pest Megyei Igazgatósága a Minőségfejlesztő Szakmai Műhely harmadik alkalmát május 26-án az online térben valósította meg. A vírushelyzetre tekintettel nem a megszokott módon, hanem digitális keretek között zárult le a műhely-sorozat, amelynek az volt a célja, hogy szakmai támogatást nyújtson a Pest megyei minőségirányítás iránt elkötelezett közművelődési intézményeknek.

A programsorozat tematikája abban segítette a résztvevő intézményeket, hogy bepillantást nyerjenek a minőségfejlesztésbe, kedvet kapjanak a Minősített Közművelődési Intézményi Címre pályázni, és mindehhez megkapják a kellő gyakorlati segítséget.

Az első februári alkalommal Fóton, Varga Marietta, a Nemzeti Művelődési Intézet Hálózati és Minőségfejlesztési Központjának módszertani referense tartott előadást „Minőségfejlesztés a közművelődésben” címmel. A pályázattal és a helyszíni ellenőrzéssel kapcsolatos tapasztalatokat a szakmai műhely házigazdája Palásti Béla, a Fóti Közművelődési és Közgyűjteményi Központ igazgatója osztotta meg a jelen lévő közművelődési szakemberekkel.

A következő hónapban Maglódon a pályázati anyag elkészítésén volt a fókusz, ezzel kapcsolatban hallhattak előadást az érdeklődők. Pavlovics-Ollári Judit, a MagHáz Centrum Nonprofit Kft. ügyvezetője beszélt a cím elnyeréséről, a díjátadó ünnepségről, a cím presztízséről, és annak a munkavállalókra, valamint Maglód közösségére gyakorolt pozitív hatásáról is.

A májusi, online megvalósult alkalmon Török Gabriella Rita, a Nemzeti Művelődési Intézet Szakmai Igazgatóság Hálózati és Minőségfejlesztési Központjának vezetője tartott előadást: „Pályázó intézmény az auditor szemével” címmel. Hangsúlyozta, hogy az auditálás célja az intézmény segítése a cím megszerzése érdekében. Rita beszélt arról a szempontrendszerről, ami nagyban segíti az intézményeket a pályázat elkészítésében, ezáltal meg tudnak majd felelni az auditálás során támasztott követelményeknek. A résztvevők megismerkedtek a helyszíni ellenőrzés menetével, lépéseivel is, így kevésbé tűnt számukra ijesztőnek a későbbi vizsgálat gondolata.

A szakmai műhely eredményességét jól mutatja, hogy 2020-ban Pest megyéből három műhelyen részt vett intézmény is benyújtotta jelentkezését a Minősített Közművelődési Intézmény Címre: Budakesziről az Erkel Ferenc Művelődési Központ, Ceglédről a Kossuth Művelődési Központ, és újra pályázóként a vecsési Bálint Ágnes Kulturális Központ.

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.