A Nemzeti Művelődési Intézettel és környezetével ismerkedtek Borsod megye közösségei
Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei IgazgatóságA Nemzeti Művelődési Intézet kéthetes, rendhagyó előadó-művészeti programsorozatot indított, Közösségépítő kultúránk elnevezéssel, amelynek célja, hogy az ország minden megyéjéből érkező közösségek, érdeklődő partnerek megismerjék az itt zajló szakmai munkát, annak küldetését, jelentőségét, közösségépítő és megtartó erejét. Az egésznapos program kiváló lehetőséget adott arra is, hogy az intézet új székházába valamint a Lakiteleki Népfőiskola Alapítvány tevékenységébe is betekintést kapjanak.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Igazgatóság szervezésében tizenhat busz több, mint 500 fő részvételével indult útnak 2020. július 23-28. között. A szakmai munkatársak igyekeztek elsősorban olyan partnereket meginvitálni, akik kötődnek az előadó-művészetekhez és saját településükön a helyi közösségépítés, -közösségi élet „motorjai”.
Mindemellett az egy héten át érkező csoportok között voltak Színháziskola képzésen résztvevők, Pajtaszínházi programban szereplő amatőr művészek, nyugdíjas klubok, kertbarát körök tagjai, de kellemes kikapcsolódást nyújtott a színházi előadással színesített program a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórház menedzsmentje, illetve a járványügyi helyzetben kiemelkedő munkát végző orvosok számára is. Nem utolsó sorban olyan hátrányos helyzetű csoportokat is bevontak a szervezők, akiknek a mindennapokban nincs lehetőségük ilyen nagyszabású rendezvényen részt venni.
Különlegességként a nagybarcai Tollas Tibor Alapítvány elnöke és kollégái a helyben található kopjafánál ünnepélyes koszorúzást tartottak. A megyéből érkező csoportok látogatását követően, rövid elégedettségi kérdőív kiértékelésére is sor került a megyei igazgatóság munkatársainak bevonásával. Ez alapján kiderült, hogy a résztvevők pozitívan értékelték a kirándulást, a hosszú utazás és az olykor szélsőséges, rossz időjárási viszonyok ellenére is.
A látogatók kiemelték a Nemzeti Művelődési Intézet munkatársainak szakmai felkészültségét, segítőkészségét, kedvességét. Meglepődve, ámulattal nézték az intézet gyönyörű, új székházát, és a Hungarikum Liget nyújtotta egyedi látványt. A csoportok egytől egyig úgy nyilatkoztak, hogy bármilyen ehhez hasonló programon szívesen részt vennének a jövőben is.
A programban részt vevő Borsod-Abaúj-Zemplén megyei települések: Arnót, Bekecs, Bogács, Borsodszirák, Felsődobsza, Girincs, Görömböly, Harsány, Hernádnémeti, Kazincbarcika, Mezőkövesd, Miskolc, Nagybarca, Sajókaza, Sajókeresztúr, Szendrő, Szikszó, Tiszalúc, Tiszaújváros