A Közművelődési Foglalkoztatási és Képzési Program jelenléti oktatásban folytatódik

Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Bács-Kiskun Megyei Igazgatóság

Május 17-től lehetőség nyílt arra, hogy a képzések személyes jelenléttel folytatódjanak. Bács-Kiskun megyében a Közművelődési Foglalkoztatási és Képzési Program keretén belül a két csoport képzése május hónap közepétől már Baján a Bácskai Kultúrpalotában, Kecskeméten pedig a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központban jelenléti oktatással valósult meg.

A résztvevők és az oktatók örömmel fogadták a hírt, hogy újra személyesen találkozhatnak egymással és hátuk mögött hagyhatják az online oktatás nehézségeit. A bajai csoport már a második modulzáró dolgozatán dolgozik, amelyben egy, a képzésben részt vevő által választott valós vagy fiktív, többnapos rendezvény forgatókönyvét és költségkalkulációját kell elkészítenie minimum 100 fő részére. A munkájukat a Nemzeti Művelődési Intézet által készített tananyag és sablonok segítik, amelyeket a megyei módszertani munkatársakkal együtt áttanulmányoztak és amelyekhez közösen ötleteket gyűjtöttek.

A kecskeméti csoportnak is lehetősége nyílt arra, hogy meghallgassák dr. Juhász Erika szakmafejlesztési igazgató asszony előadását a felnőttképzés részleteiről és a hálózatépítésről. A csoport tagjai az első modulzáró dolgozatukra készülnek, amely a Helyi társadalom- és kultúraismereten belül egy beavatkozási terv elkészítése. A műhelyfoglalkozáson, amely online formában került megvalósításra, betekintést kaphattak az interjú típusaiba, megismerhették az interjú- és kérdőív készítés alapszabályait, amelyet nem csak a modulzáró dolgozataiknál, hanem munkájuk során is hasznosítani tudnak.

 

Fotó: Pikó Ádám

Vida Dorina Hajnalka

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.