A Hungarikum Műhely a résztvevők szemével
Megyei irodák / Nemzeti Művelődési Intézet Bács-Kiskun Megyei IgazgatóságA Nemzeti Művelődési Intézet Bács-Kiskun Megyei Igazgatósága 2014. év óta végez értéktárak létrehozását kezdeményező és támogató tevékenységet, melyekkel az a célja, hogy az értékfeltárás, értékgyűjtés és gondozás, valamint az értékek hasznosítása tudatos, professzionális cselekvéssé váljon. Ennek érdekében az igazgatóság munkatársai „Művelődő közösségek az Alföldön” elnevezésű, EFOP-3.7.3-16-2017-00149 azonosító számú projektjének keretén belül Hungarikum Műhelyt szerveztek.
A projekt lezárása után a résztvevőktől olyan visszajelzéseket kaptunk, amelyeket örömmel olvastunk, ezért szeretnénk Önökkel is megosztani. Ebben a cikkben Mártáné Czékus Györgyi és Kissné Horváth Zsuzsanna építő gondolatait olvashatják.
Mártáné Czékus Györgyi
„Az elmúlt durván egy év foglalkozásain mindig megjelentem, mert nagyon érdekel a téma, hiszen a Tázlári Értéktár Bizottságot vezetem a megalakulás óta, immár 6 éve.
Az értéktárak összeállításának van egy felfutó időszaka, amikor minden újdonság, el tudjuk varázsolni az embereket, lelkesen kapcsolódnak a felmérésekhez, az együtt végzett munkának. De aztán van egy nyugalmi időszak, passzív állóvíz.
Ez a képzés ahhoz adott lendületes ötleteket, hogyan tudjuk újból megmozdítani az embereket. Az újdonság erejével ható módszerek, eszközök általában sikeres program folytatást eredményeznek.
Nagyon sok ötletet láttam, hallottam ezeken az alkalmakon, amelyeket biztos, hogy használni tudok napi munkám során. Nekünk Bács megyeieknek az is öröm, hogy itt épült fel az új székház. Eddig is boldogan jártunk Lakitelekre különböző konferenciákra, képzésekre, de ez egy plusz inspiráció.
Köszönöm szépen a lehetőséget.”
Kissné Horváth Zsuzsanna
„Lassan másfél évtizedes művelődésszervezői tapasztalattal a hátam mögött, folyamatosan azt érzem, hogy van mit tanulni, van hova fejlődni. Nagyszerű lehetőség, amikor a szakma elismert, és nagyra becsült képviselői adják át a saját tapasztalataikat. Alkalmam volt találkozni ismerős és ismeretlen kollégákkal. A személyes találkozás, az információ csere számomra nagyon fontos. Sokat tanulok abból, amikor rálátunk a közös pontokra, és amikor felismerjük a különbözőségeket. Erre remek példa a helyi értéktár működése, folyamatainak követése, ami mindenütt más, és mégis hasonló.
Amiben legtöbbet fejlődtem, és a legnagyobb kihívás volt, a fotózás, videózás alapjainak megismerése.
Gyorsan változó világunkban nagy szükség van a kreativitásra, sőt a pandémia az eddig elképzelhetetlent is megmutatta. Az egy éve kialakult helyzet óriási tanítás, miként találjuk meg a rést a pajzson. Jó megoldás az online tér használata, de azt gondolom, mindannyian a személyes interakciót szeretjük a legjobban.
Hálásan köszönöm, hogy részt vehettem a programban!
A folytatáshoz kívánok jó egészséget, és remélem, mielőbb újra találkozhatunk!”