A III. Bűvös Bábos Program keretében megrendezett tábor résztvevői reggeli után befejezték Vitéz László bábjaikat. Amikor mindenki elkészült, összegyűltek a csoportok és Bagi Márta táborvezetőtől egy-egy „csomagot” és egy kis instrukciót kaptak.
A csomagban minden csoport más-más anyagot, eszközt talált, amit fel kell használnia a pénteki bemutatón. Volt, aki madártollakat talált benne és fakanalakat, mások rengeteg anyagot, szövetet, az egyik csoport színes lapokat, kartonokat és színes ceruzákat, filctollakat, voltak, akik műanyag poharakat, zsenília drótot, egy másik csoport pedig papír tányérokat. Ezeknek az anyagoknak a segítségével kellett megalkotniuk a mai Vitéz László mesét, és elkészíteni a szereplőket a Mi ellen küzdene ma Vitéz László című bemutatóra.
Szorgos munkába kezdtek a csapatok, még kora délután is alkottak, kézműveskedtek, vágtak, ragasztottak, aztán egy közös fagyizás után újabb vendég érkezett a táborba, a Tatay Színház. Tatai Zsolt bábművész három Vitéz László mesét hozott, az Itt nem lehet énekelni, a Vitéz László és a kincs, valamint a Vitéz László és a doboz című darabokat. Az igazi meglepetés a bábjáték után várta az ifjú bábosokat, ugyanis Zsolt soha nem látott kulisszatitkokba avatta be a gyerekeket. Megmutatta, hogy hogyan dolgozik, hogyan veszi fel egyik bábot a másik után a paraván mögött, hogyan áll és hogyan forog a nála sokkal alacsonyabb paraván mögött, úgy, hogy ne látszódjon. Elmondta, hogy hogyan készültek a bábok, a paraván, mikor és hogyan kell javítani azokat, és még a legváratlanabb kérdésekre is igyekezett választ adni, például, hogy milyen súlyú a paraván és a bábok. Mesélt arról, hogy hogyan lett ő bábos, melyek a kedvenc darabjai, milyen előadásokban játszik. Igazi csemege pedig az volt, amikor megmutatta saját készítésű Kemény Henrik bábját Vitéz Lászlóval, amit minden előadásra magával visz, és izgalmas történeteket is mesélt arról a korról, amiben Vitéz László szülőapja élt és alkotott. A kérdések hosszan záporoztak, de eljött a vacsoraidő.
Vacsora után pedig a Ki mit tud? következett. A megérkezés napjától feliratkozhattak azok, akik szerettek volna bemutatni egy produkciót. A szép számú jelentkező előadásait egy zsűri pontozta, és bizony nagyon egyformán látták a zsűritagok a teljesítményeket. Többszörös holtverseny alakult ki mind a három helyen, noha igen változatos volt a program. Hallhattunk népdalt és mesét, verset többet is, megnézhettük a Három nyulak című mesét a táborban készült bábokkal előadva, és két táncos produkcióban is gyönyörködhettünk.
Egy újabb nagyon tartalmas és aktív napot zárhattak a táborozók.