Hogyan, hol s miként jelent meg a versengés a régebbi korok szóbeli epikus költészetének művelői között? Vannak-e jó példák, alkalmazható jó gyakorlatok a mesemondó versenyek témájában? Hogyan, hányféleképpen szólítható meg az ifjabb vagy az idősebb korosztály, ha népmesemondó versenyről van szó? Milyen szakmai érvek, technikák mentén kerülhetünk közelebb akár a versengés szintjén is az élőszavas mesemondáshoz és a népmeséhez, mint folklórműfajhoz? Hogyan választható szét a prózamondás és a népmesemondás gyakorlata? Egyáltalán lehet-e, érdemes-e a szakmai színvonal megtartásának igényével mesemondó verseny szervezésre vállalkozni? Helyszín: Hagyományok Háza Színházterem. Időpont:  2018. december 1. 

A Hagyományok Háza éves mesekonferenciájának témája idén a népmesemondó versenyek. A vendégek Budapestről, a Vajdaságból, Felvidékről és Erdélyből érkeznek, hogy megosszák a népmesemondó versenyekkel kapcsolatos tapasztalataikat, nézeteiket.

A nap során a meseszó is felcsendül, hiszen határon túli ifjú vendégek (Szabados Zsuzsanna – Tiszaföldvár, Tímár Annamária – Gyimes, Szalai Klaudia – Vajdaság, Mihalovics Zsófia – Felvidék) mesemondással is készültek a konferencia napjára.

A napot Mese-csata zárja, melynek során hat „mesefa” népmeséi szállnak ringbe a sötétség, a versengés és a várakozás témájában.

Részletes program a Hagyományok Háza honlapján olvasható. 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.