Magyarország észak-nyugati kapujához, Győr-Moson-Sopron megyébe látogatunk, ahol a megyében működő számos, a közösségfejlesztésre fókuszáló jó gyakorlatot és intézményi együttműködésen alapuló kezdeményezést ismerhetünk meg. Ingyenes tanulmányút sorozatunk következő állomását a Szabadtéri Néprajzi Múzeum, az NMI Művelődési Intézet és az Országos Széchényi Könyvtár konzorciuma a „Cselekvő közösségek – aktív közösségi szerepvállalás” kiemelt projekt keretében szervezi 2018. augusztus 28–30. között.

A konvergencia régiók 18 megyéjét (Budapest és Pest megye kivételével) érintő, egyenként háromnapos programokon a házigazda megye kulturális intézményrendszerének jó gyakorlatai mellett helyszínlátogatásokkal, szakmai fórumokkal segítjük a hazai kulturális intézmények és civil szervezetek tapasztalatcseréjét.

A tanulmányutak a hazai kulturális jó gyakorlatok, fenntartható tevékenységek megismertetését, a kulturális intézmények közötti kapcsolati háló kialakítását, valamint a szakmai együttműködések megerősítését hivatottak elősegíteni. A rendezvénysorozat kiemelt célkitűzései között szerepel a közösségfejlesztésen, önkéntességen, esélyegyenlőségen, közösségi alapon működő intézményi modellek megismertetése, fenntartható tevékenységek bemutatása.

A tanulmányutak konferencia napján (2. nap) lehetőség van adott intézmény, civil szervezet, csoport, helyi értéktár bemutatkozására is „minikiállítás” keretében a központi rendezvényhelyszínen biztosított kiállító térben.

A tanulmányutak résztvevői lehetnek:

• „A helyi identitás és kohézió erősítése” TOP-5.3.1-16 és TOP-6.9.2-16 közösségfejlesztő folyamatokat támogató felhívásra támogatási kérelmet benyújtó, ill. támogatott önkormányzatok, civil, egyházi és egyéb szervezetek, intézmények és azok munkatársai;
• közösségfejlesztő folyamatokat megvalósító önkormányzatok, civil, egyházi és egyéb szervezetek, intézmények és azok munkatársai;
• kulturális intézmények és szervezetek képviselői, szakmai munkatársai;
• a kulturális intézményrendszer közösségfejlesztési folyamatok támogatására, közösségi kezdeményezések befogadására történő felkészítése érdekében, a kapcsolódó képzéseken részt vevő személyek.

Tanulmányutanként 40 fő részvételére van lehetőség. Fontos kitétel, hogy a 18 megyei útra egy településről, vagy „A helyi identitás és kohézió erősítése” projektek keretében célterületként lehatárolt településrészről legfeljebb 2 fő vehet részt – egy személy csak egy alkalommal.

A szervező az egyes tanulmányutakra vonatkozóan meghirdetett útvonalon térítésmentesen biztosítja a szervezett buszos utaztatást, valamint a szakmai helyszíneken a résztvevők szállását és étkezését. A jelentkezési sorrend és kapacitás függvényében.

Regisztrációs felület

Jelentkezési határidő: 2018. augusztus 24.

A tanulmányút szakmai programját, a részvétellel kapcsolatos további információkat a szervezők a jelentkező által megadott levelezési címre elektronikus formában küldik meg a regisztrációt követő 3 napon belül.

Tervezett program:

1. nap: augusztus 28. – Indulás: Debrecen–Miskolc–Füzesabony, útvonalon Hatvanba – szállás: Hotel Garzon Plaza; látogatás: Csornai Városi Művelődési Központ és Könyvtár közösségfejlesztő tevékenysége
2. nap: augusztus 29. Győr – központi rendezvény, szakmai programok bemutatása – Hotel Garzon Plazában; látogatás Kapuvár, Rábaközi Művelődési Központ Könyvtár Muzeális Intézmény
3. nap: augusztus 30. Látogatás Écsre a Cifra Műhely Közhasznú Kulturális Egyesület közösségfejlesztő tevékenységnek bemutatása – utazás haza a Füzesabony–Miskolc–Debrecen útvonalon

Programterv

A program változtatásának jogát a szervezők fenntartják!

Útvonal:

07:15 Találkozó Debrecenben: Tesco Extra parkoló: Debrecen, Kishegyesi út 1-11.
Felszállási lehetőség: Debrecen, Miskolc, Füzesabony, Hatvan
7:30 Indulás Miskolcra
9:10 Miskolc, felszállási lehetőség: Lidl parkoló: Miskolc, Pesti út 5.
10:20 Füzesabony, felszállási lehetőség: Spar Szupermarket parkoló: Füzesabony, Hunyadi János út 2869/27
11:40 Érkezés Hatvanba

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.