Az idei Méltóságkereső konferencia 2018. május 29-én a TIT Stúdió Egyesület Zsombolyai utcai székházában kerül megrendezésre.

A Beke Pál szakmai örökségét magukénak valló ifjúság- és közösségfejlesztők, valamint a közösségi művelődési szakemberek, s a téma iránt elkötelezettek éves találkozóján ezúttal is gondolatébresztő témák kerülnek górcső alá. A konferencián körbejárják, mennyire és miképpen reagálnak, tudnak megfelelni a közösségi (és) művelődési terek, intézmények korunk kihívásainak. A társadalmi és gazdasági környezetünk megannyi szempontja közül háromra fókuszál a tanácskozás: az információs társadalomra és az információs technológia fejlődésére, a fiatalok helyzetére és lehetőségeire, valamint a társadalmi egyenlőtlenségekre, a társadalmi mobilizáció előtt álló akadályokra.

A konferencia elején a témák kutatói tartanak előadásokat, majd műhelyekben keresik a választ a részvevők arra, hogy a közösségi (és) művelődési terek, intézmények miképpen tudnak élni az előbbiek adta lehetőségekkel, illetve miképpen tudják ellensúlyozni az azokból eredő személyes, közösségi és társadalmi szintű problémákat. A hagyományokhoz híven a konferencia keretében kerülnek átadásra a Beke Pál Emlékcímek.

Ízelítő a tematikából: A virtuális és a valós közösségi terek összekapcsolásának, az információs technológia fejlődésének lehetőségei. Tinik és fiatalok a művelődési terekben, a fiatalok társadalmi részvételének fejlesztése. Szegregátumok, lakóparkok, leszakadók és beköltözők a közösségi művelődés tükrében.

A Beke Pál Emlékcím alapítói és a konferencia szervezői a Civil Közösségi Házak Magyarországi Egyesülete, a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzati Társaság, a Közösségfejlesztők Egyesülete, a Magyar Comenius Társaság, az NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. és a Települési Gyermekönkormányzatokat Segítők Egyesülete

A konferencia támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

A pontos program még formálódik, de előjelentkezéseket már fogadnak a szervezők: rendezveny@nminkft.hu

Felhívás a Beke Pál Emlékcím adományozására

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.