Május 20-án, Békéscsabán a Csabagyöngye Kulturális Központban, az NMI Művelődési Intézet szervezésében rendezik meg a „Bűvös Bábos” mintaprogramot lezáró szakmai napot és szemlét.

A bábjátszás a magyar kultúra tradicionális alappilléreinek egyike. Az NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. partnerszervezeteivel együttműködve az amatőr bábjátszás komplex készség-, képesség- és személyiségfejlesztő, valamint a kreativitást és innovatív gondolkodást serkentő hatására építve támogatja az új, lokális közösségek megalakulását, továbbá a már meglévő csoportok fennmaradását.

A Művelődési Intézet és az együttműködő bábművészeti partnerek által a 2016-os évben megvalósított bábcsoportvezetői képzéssorozat sikereit, tapasztalatait és a felmerülő javaslatokat figyelembe véve új mintaprojektet indított el 2017-ben. A „Bűvös Bábos” fantázianévre keresztelt mintaprojekt négy megyében járul hozzá új, a kulturális javak hozzáférésében akadályozott közösségek, tanulócsoportok valamint nagy arányban hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű tanulókból álló bábcsoportok létrejöttéhez.

A 2017-es projektbe bevont települések: Balatonboglár (Somogy megye), Kiscsősz (Veszprém megye), Kötegyán (Békés megye), Püspökladány (Hajdú-Bihar megye).

A május 20-i “Bűvös Bábos” szakmai nap egyrészt a projekt eredményeit összegzi, másrészt aktuális, a bábművészeti terület módszertani kérdéseire összpontosító előadásokkal és a bábcsoportok bemutatóival várja az érdeklődőket.

A programon való részvétel díjmentes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráció ITT.

Jelentkezési határidő: 2017. május 17.

Végleges program és a szemlén résztvevő csoportok ismertetői

Helyszín: Csabagyöngye Kulturális Központ (5600 Békéscsaba, Széchenyi utca 4.)

A „Bűvös Bábos” szakmai nap és szemle szervezője: NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft.

Együttműködő partnerek:

  • Magyar Bábjátékos Egyesület,
  • Közösségfejlesztők Békés Megyei Egyesülete,
  • Kék-Kálló Menti Népfőiskolai Társaság,
  • Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület,
  • Báb-Szín-Tér Közhasznú Alapítvány (Kaposvár),
  • Kabóca Bábszínház (Veszprém),
  • Napsugár Bábszínház (Békéscsaba),
  • Vojtina Bábszínház (Debrecen)

A projekt megvalósítását a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.